Jakie powinno być ciśnienie w oponach?

Właściwe ciśnienie w oponach jest ważnym czynnikiem bezpieczeństwa i trwałości, powinno być kontrolowane na zimno.

W przypadku kontroli na ciepło – dodać 0.3 atmosfery do ciśnienia zalecanego.

Kontrola ciśnienia w oponach powinna być wykonywana regularnie w przybliżeniu raz na dwa tygodnie.

Spadek ciśnienia można wyjaśnić poprzez – naturalne rozchodzenie się powietrza poprzez elementy składowe opony, spadki temperatury otoczenia, niewielkie przebicia, które w przypadku opony bezdętkowej nie powodują natychmiastowego ujścia powietrza,

natomiast mogą spowodować w końcu nieodwracalne uszkodzenia opony.

Dla przyczep kempingowych i zwykłych: jakie jest właściwe ciśnienie?

Aby uzyskać dobre zachowanie całości „samochód + przyczepa”, Michelin radzi:

• Ciśnienie opon samochodu (wyposażonego w opony radialne): Podnieść ciśnienie tylnych opon samochodów o 0.4 atmosfery (na zimno) w stosunku do ciśnienia „użytkowego normalnego”. Jeśli ciśnienie „tył inne użycie” jest już wyższe o więcej niż 0.4 atmosfery, używać tego ciśnienia.
  • Ciśnienie opon przyczepy lub przyczepy kempingowej: W przypadku braku porady producenta odnośnie ciśnienia, napełnić do 3 atmosfer na zimno.