Plac manewrowy

Szkoła jazdy Wrocław musi posiadać specjalnie przygotowany Plac manewrowy. Musi to być chociaż jedna z poniższych powierzchni:

• betonowa
  • asfaltowa
  • kostkowa

Szkoła jazdy Wrocław musi dany plac wyłączyć z ruchu pojazdów innych niż przeznaczone do nauki jazdy. Szkoła jazdy Wrocław musi umożliwiać wykonanie każdego z zadań przewidzianych do wykonania na placu manewrowym, przewidzianym na egzaminie państwowym. Nie musi to być jednak ruszanie na wzniesieniu. Jej powierzchnia jest zależna od kategorii prawa jazdy.  Jeżeli szkoła jazdy Wrocław szkoli w zakresie kategorii A, Al, B, Bl, to powierzchnia placu musi wynosić minimalnie 120m2. Przy innych kategoriach, czyli m.in. C, C1, D, D1, B+E, C+E, C1+E, D+E, D1+E , musi to już być powierzchnia o powierzchni co najmniej 180m2. Szkoła jazdy Wrocław szkoląc w zakresie pozostałych kategorii wymaga posiadania pachołków i tyczek o łącznej wysokości min 2 m.

Jeżeli z placu manewrowego szkoły jazdy Wrocław będzie korzystać jednocześnie więcej niż jeden pojazd, to powierzchnię dla aut kategorii A, A1, B, B1 zwiększa się o co najmniej 50 m2 dla każdego dodatkowego pojazdu. W pozostałych przypadkach o co najmniej 100 m2.

pojazd