Pojazd

Szkoła jazdy Wrocław potrzebuje co najmniej jednego auta w każdym z zakresów kategorii prawa jazdy. Określone to jest w zaświadczeniu o wpisie do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców, jakiego rodzaju szkolenia może przeprowadzać dana szkoła jazdy Wrocław. Dany rodzaj auta musi być dopuszczony do ruchu drogowego oraz odpowiednio przystosowany do nauki jazdy. Samochód szkoły jazdy Wrocław musi również spełniać wymagania określone w przepisach w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Pojazd taki musi posiadać charakterystyczną tabliczkę ze znakiem „L” zamieszczoną w odpowiednim miejscu.

Samochody wykorzystywane w szkole jazdy Wrocław powinny być oznaczone również nazwą i adresem ośrodka szkolenia kierowców umieszczonymi na zewnątrz auta.  Muszą to być prawa oraz lewa strona (z wyjątkiem m.in. motocykli i przyczep). Litery i cyfry szkoły jazdy Wrocław występujące w jej nazwie powinny mieć wysokość co najmniej 6 cm.