Właściwe obuwie dla kobiety kierowcy: szpilki – czy obuwie sportowe?

Aż 43 proc. Polek przyznaje się do prowadzenia samochodu w szpilkach a 7 proc. w butach na koturnach. Pozostałe 50 proc. wybiera obuwie sportowe.
Dziennikarka programu TVN “Dzień Dobry” rozmawiała z Joanną Zientarską, dziennikarką motoryzacyjną. Na pytanie dlaczego kobiety nie powinny prowadzić samochodów w butach na wysokim obcasie. Co mają zrobić panie, które chodzą tylko w szpilkach?
Padła odpowiedź:
aby stopy dobrze czuły nacisk na pedał, musimy mieć wyczucie tych pedałów.
Koturny i obcasy powodują, że nie czujemy pedałów – wyjaśnił ekspert.

Nieodpowiednim obuwiem dla kierowcy mogą być także:
sandały
japonki
kapcie domowe
kozaki
chodaki
specjaliści przestrzegają także przed prowadzeniem pojazdu bez obuwia.

Obok argumentu stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym, czy obniżonym komforcie jazdy, przywoływana jest także potencjalna możliwość obniżenia odszkodowania w sytuacji wypadku drogowego.
Zdecydowanie jesteśmy za poświęceniem kilku minut i zmianę obuwia na odpowiednie dla bezpiecznego prowadzenia pojazdu.
Specjaliści rozważają zasadność wprowadzenia przepisów, które nakazywałyby jazdę w odpowiednim obuwiu.